بازی های مناسب اموزش کودکان دو تا پنج سال

  • مشاهده در قالب پی دی اف
  1. نقاشی  مسواکی

مهارتهایی که یاد گرفته میشود:  هماهنگی چشم و دست

  مهارتهای حرکتی ظریف تقویت میشود

  اموزش رنگها

مدت زمان:15 دقیقه

مناسب سن  دو تا پنج سال

وسایل مورد نیاز: کاغذ /نوار چسب / رنگهای قابل شست و شو/  دو سه تا مسواک قدیمی

هر کاغذ را چند تکه کنید  و روی میز چسب کنید و برای هر رنگ جدا گانه مواردی را بکشید. مثلا برای اموزش زرد خورشید، لیمو و برای اموزش ابی دریا و اب  و یا یک لباس بکشید و سپس اجازه دهید کودکتان مسواک را در رنگ فرو کرده و مواردی که کشیدید را رنگ کند و شما هم زمان اسم رنگ و اسامی مواردی که کشیده شده را بیان کنید و برای هر رنگ یک مسواک جدا بگذارید .درهر زمان بیش از دو رنگ اموزش ندهید.

 

 

  1. ساختن یک چهره

مهارتهایی که یاد گرفته میشود : حرکات ظریف دست /یادگیری واژگان جدید

مدت زمان20 دقیقه

وسایل مورد نیاز: ماژیک /کاغذ/چسب یا سوزن ته گرد (از مقوا و چوب پنبه هم در صورتی که دسترسی داشتید میتوانید بهره ببرید)

با ماژیک روی کاغذ اجزای بدن را بکشید  مثل چشم ابروها موها گوش دهان و... و با قیچی انها را ببرید.اگر کودکتان دوس داشت میتواند انها را رنگ کند و شما اسامی ان اعضا را هم بیان کنید در حین رنگ کردن.بعد با چسب نواری یا چسب کاغذ یا اگر کودک بالای سه سال است با سوزن ته گرد هر عضو را روی یک مقوا یا کاغذ گرد بچسبانید و نام انها را هم یکی یکی از او بپرسید و یا به او حق انتخاب دهید و بگید کدومو میخوای؟.در صورتی که چوب پنبه دارید هم میتوانید با ته گرد دایره و اعضای بدن را به چوب پنبه بچسبانید.

 

 

  1. مجسمه بازی با یخ

مهارتهایی که یاد گرفته میشود : حرکات ظریف دست / رشد حسی / اموزش افعال

مدت زمان :20 دقیقه

وسایل مورد نیاز: یک کاسه بزرگ /50 تا تیکه یخ قالبی/رنگ خوراکی یا قابل شست و شو/برس رنگ

یخ ها رو باهم تو کاسه بریزید و با قلمو اونارو رنگ کنید. با هم به یخ ها نگاه کنید که چطور ذوب میشند و به هم میچسبند و شبیه یه مجسمه میشوند.از افعالی مثل آب شدن، کوچیک شدن و اسامی رنگها هم استفاده کنید.

 

 

پازل خانگی 

مهارتهایی که یادگرفته میشود: حرکات ظریف ، حافظه  و شمارش 

زمان :۳۰ دقیقه

وسایل :۱۰ عدد چوب بستنی یا ابسلانک ، نوار چسب ، پودر مود پاچ  و یا ابرنگ یا رنگ انگشتی، استیکر و چاغو

ده چوب بستنی را به هم بچسبانید  و با نوار چسب یکسره بالا و پایین ان را فیکس کنید و برعکسش کنید،کودکتان باید استیکرها را به چوب بستنیها بچسباند .

سپس با قلمو یا مسواک پودر مود پاچ را روی استیکرها  و یا رنگ انگشتی را لابلای استیکرها بریزید و بزارید خشک بشه

بعد چسبها را درارید و با احتیاط با چاغو چوبها را از هم جدا کنید .

پشت هر چوب از یک تا ۱۰ بنویسید، کودکتان باید کنار هم قرار دادن پازلش را تمرین کند.

گفتاردرمانی شرق تهران, کاردرمانی شرق تهران, بازی درمانی شرق, تربیت شنوایی شرق تهران, تست هوش شرق تهران, گفتاردرمانی, کاردرمانی, بازی درمانی, روانشناسی, تست هوش کودک
شنوایی سنجی نوزادان, شنوایی سنجی نوزادان در شرق تهران, ارزیابی شنوایی نوزادان در شرق تهران, غربالگری شنوایی نوزادان در شرق تهران, تجویز سمعک نوزادان در شرق تهران, تنظیم سمعک نوزادان  در شرق تهران, شنوایی سنجی کودکان در شرق تهران, ارزیابی شنوایی کودکان در شرق تهران, تجویز سمعک کودکان در شرق تهران, تنظیم سمعک کودکان در شرق تهران, شنوایی سنجی نوزادان در غرب تهران, ارزیابی شنوایی نوزادان در غرب تهران, غربالگری شنوایی نوزادان در غرب تهران, تجویز سمعک نوزادان در غرب تهران, تنظیم سمعک نوزادان  در غرب تهران, شنوایی سنجی کودکان در غرب تهران, ارزیابی شنوایی کودکان در غرب تهران, تجویز سمعک کودکان در غرب تهران, تنظیم سمعک کودکان در غرب تهران, شنوایی سنجی نوزادان در پاسداران, ارزیابی شنوایی نوزادان در پاسداران, غربالگری شنوایی نوزادان در پاسداران, تجویز سمعک نوزادان در پاسداران, تنظیم سمعک نوزادان در پاسداران, شنوایی سنجی کودکان در پاسداران, ارزیابی شنوایی کودکان در پاسداران, تجویز سمعک کودکان در پاسداران, تنظیم سمعک کودکان در پاسداران, شنوایی سنجی نوزادان در خیابان دولت, ارزیابی شنوایی نوزادان در خیابان دولت, غربالگری شنوایی نوزادان در خیابان دولت, تجویز سمعک نوزادان در خیابان دولت, تنظیم سمعک نوزادان در خیابان دولت, شنوایی سنجی کودکان در خیابان دولت, ارزیابی شنوایی کودکان در خیابان دولت, تجویز سمعک کودکان در خیابان دولت, تنظیم سمعک کودکان در خیابان دولت