رشد مهارتهای کودک در نوپایان

  • مشاهده در قالب پی دی اف

روزهای نوپایی

مغز یک کودک در طول سال های نوپایی به سرعت رشد میکند.کودکان به طور پیوسته در حال یادگیری مهارتهای جدیدند ،ایده های جدید را فرا میگیرند و دنیای پیرامون خود را تجربه میکنند.

درین بخش شما را با ارتباط رشد کودکتان با بازی هایش شرح میدهیم.

کودک در حال رشد شما

اینجا مهارتهایی که کودکان در هر سن رشدی در حال کسب ان هستند به ترتیب شرح داده میشود

12 تا 18 ماهگی

در این سن کودک هنوز در حال تلاش است که در مهارتهای جدید و پایه ای را فرابگیرد.درین سن کودکان سعی میکنند بدون حمایت بایستند، شروع به راه رفتن کنند،روی مبل و زمین چهار دست و پا بروند ،روی صندلی مستقل بشینند، در حالت نشسته توپ را پرت کنند، یک اسباب بازی بزرگ را بدون افتادن در دست نگه دارند، و شروع به دویدن کنه.حرکات ظریف را هم شروع میکنند مثل دست زدن  و به عنوان بای بای دست تکان میدهند و واسباب بازی هایشان را به هم میکوبند.

همچنین در مراحل اولیه صحبت کردن هستند یعنی از جملات یک یا دو کلمه ای استفاده میکنند ،شروع به تقلید کلمات میکند، صداهارو تمرین میکنند،و به اشیا اشاره میکنند.

در این سن طبیعیست که از غریبه ها بترسند و خجالتی به نظر میرسند. اونها دوست دارند کارها یا بعضی حرفها رو تکرار میکنند تا توجهتون رو جلب کنند.

رشد شناختی  شامل کشف اشیا با تکون دادنشون و یا کوبیدنشون و پرت کردنشون در این سن هست.اونها میتونند ژسچرها رو کپی کنند و شروع به نوشیدن از فنجون کنند

18 تا 24 ماهگی

در این سن راه رفتن بچه ها خیلی بهتر شده و میتونند بپرند.روی پنجه ها با حمایت می ایستند و میتونند توپ رو شوت کنند و یا تو سبد بندازند.

میتونند مداد و یا مداد شمعی را با نوک انگشست و شست نگه دارند و کتابها را ورق بزنند .مهارتهای زبانی در حال رشدند و میتونند با سر بله و نه بگند.

دستورات ساده و سوالات چیه؟ کو؟ کجا؟ را میفهمند و اشیای اطرافشان را نام گذاری میکنند و عبارتهای دوتایی مثل بابا رفت و مال منه و...

به افراد اشنا محبت نشان میدهند و از غریبه ها میترسند.زمانهایی بد قلقی و بد خلقی دارند .

گفتاردرمانی شرق تهران, کاردرمانی شرق تهران, بازی درمانی شرق, تربیت شنوایی شرق تهران, تست هوش شرق تهران, گفتاردرمانی, کاردرمانی, بازی درمانی, روانشناسی, تست هوش کودک
شنوایی سنجی نوزادان, شنوایی سنجی نوزادان در شرق تهران, ارزیابی شنوایی نوزادان در شرق تهران, غربالگری شنوایی نوزادان در شرق تهران, تجویز سمعک نوزادان در شرق تهران, تنظیم سمعک نوزادان  در شرق تهران, شنوایی سنجی کودکان در شرق تهران, ارزیابی شنوایی کودکان در شرق تهران, تجویز سمعک کودکان در شرق تهران, تنظیم سمعک کودکان در شرق تهران, شنوایی سنجی نوزادان در غرب تهران, ارزیابی شنوایی نوزادان در غرب تهران, غربالگری شنوایی نوزادان در غرب تهران, تجویز سمعک نوزادان در غرب تهران, تنظیم سمعک نوزادان  در غرب تهران, شنوایی سنجی کودکان در غرب تهران, ارزیابی شنوایی کودکان در غرب تهران, تجویز سمعک کودکان در غرب تهران, تنظیم سمعک کودکان در غرب تهران, شنوایی سنجی نوزادان در پاسداران, ارزیابی شنوایی نوزادان در پاسداران, غربالگری شنوایی نوزادان در پاسداران, تجویز سمعک نوزادان در پاسداران, تنظیم سمعک نوزادان در پاسداران, شنوایی سنجی کودکان در پاسداران, ارزیابی شنوایی کودکان در پاسداران, تجویز سمعک کودکان در پاسداران, تنظیم سمعک کودکان در پاسداران, شنوایی سنجی نوزادان در خیابان دولت, ارزیابی شنوایی نوزادان در خیابان دولت, غربالگری شنوایی نوزادان در خیابان دولت, تجویز سمعک نوزادان در خیابان دولت, تنظیم سمعک نوزادان در خیابان دولت, شنوایی سنجی کودکان در خیابان دولت, ارزیابی شنوایی کودکان در خیابان دولت, تجویز سمعک کودکان در خیابان دولت, تنظیم سمعک کودکان در خیابان دولت